Prírodné afrodiziaká pre mužov sú potraviny obsahujúce zložky, ktoré sú dôležité pre zdravé sexuálne fungovanie zlepšujú sexuálny výkon. Ktoré sú teda tie najlepšie? Kotvičník zemný je jedna z najúčinnejších byliniek na podporu mužského libida. Vďaka obsahu prírodných hormónov, ktoré sa nachádzajú v jej listoch, dokáže podporiť tvorbu mužského pohlavného hormónu testosterónu a súčasne povzbudiť chuť na sex. Okrem toho zlepšuje fyzickú výkonnosť, regeneráciu, prospieva pri chorobách močových ciest, upravuje krvný cukor, regeneruje pečeň. Kotvičník zlepšuje potenciu vďaka tomu, že tvorba testosterónu v mužskom tele sa po jeho užívaní môže zvýšiť až o tretinu (podľa štúdie z roku 2012). Celkovo zlepšuje sexuálnu kondíciu muža a jeho rezistenciu voči pohlavným chorobám.

people-2589818_1920

Ďalšia štúdia potvrdzuje tradičné použitie Kotvičníka ako sexuálneho zosilňovača pri sexuálnych dysfunkciách u mužov. Na ženy má Kotvičník zemný podobný vplyv ako na mužov – zvyšuje energiu a stimuluje ženské libido. Podporuje plodnosť. Vďaka tomu, že napomáha pri zvyšovaní hladiny estrogénov (ženských pohlavných hormónov), využíva sa na zmiernenie nepríjemných stavov a príznakov, ktoré ženy zažívajú v období menopauzy (zmeny nálad, nespavosť, návaly horúčavy a pod.).

stoporenie

Akým spôsobom ho môžete dostať do tela? Bylinka je dostupná ako výživový doplnok vo forme kapsúl alebo ho nájdete ako jednu zo zložiek čaju na povzbudenie. Maca peruánska je rastlinka často označovaná ako “Peruánska viagra”. V minulosti bola používaná na lepšie rozmnožovanie dobytka, kým ľudia neobjavili jej všestranné účinky. Priaznivo vplýva nielen na plodnosť, ale aj zvýšenie libida. Nedostatok chuti na sex môže nepríjemne zasiahnuť obe pohlavia v každom veku. Okrem svojich účinkov na plodnosť a libido Maca môže pomôcť pri strate hmotnosti, v boji s osteoporózou, diabetom, podporuje zdravie srdca a celkovú imunitu. Ženšen pravý je rastlina všeliekom. V tradičnej ázijskej medicíne sa používa už stáročia na zvýšenie vitality, zlepšenie imunity, správne fungovanie organizmu a spomalenie starnutia. Ženšen je tiež silným prírodným afrodiziakom, a to pre ženy i pre mužov. Ženšen sa postará o prekrvenie pohlavných orgánov a telo doslova rozpáli. Celkovo zvyšuje energiu, takže najprv rozohreje a potom pomôže pri dobrom výkone. Výskumy tiež ukazujú, že táto rastlinka môže byť nápomocnou pri riešení problémov erektilnej dysfunkcie u mužov. Štúdia dokazuje, že podporuje produkciu oxidu dusnatého, zlúčeniny, ktorá zlepšuje svalovú relaxáciu v penise a zvyšuje krvný obeh.